close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

r. 2005

6. října 2006 v 17:20 | admin |  Články z médií
1.) Bambulky a Krokodýl
Klub babiček mažoretek Bambulek působí v Domově důchodců na Petruškově ulici v Ostravě-Zábřehu již více než rok a půl. Za tu dobu se její členky zúčastnily mnoha vystoupení jak v samotném Domově důchodců tak i na veřejnosti např. v Hlučíně, Frýdlantě nad Ostravicí, Havířově apod. K jejich prezentaci i ve velké míře napomohly vlastní webové stránky www.babky.com, a tak pozvání na další vystoupení nedalo na sebe dlouho čekat. Velice je potěšilo pozvání od klubového oddílu TOM Krokodýl Ostrava pod vedením Marty Szücsové při ZŠ Formana v Ostravě-Dubině.
Děvčata z Krokodýla měla připraveno na 5. února 2005 odpolední hodinové vystoupení pro své rodiče. Pro ty bylo jistě velkým překvapením, když celý program zahájily právě babičky mažoretky svým sólovým vystoupením. Údiv ve tvářích diváků však záhy vystřídal potlesk a obdiv. Druhou skladbu si babičky nacvičily spolu se svými mladšími kolegyněmi "Mláďátky" (děvčata 9-11 let). Oběma skupinám to společně náramně ladilo, nejen náhodně sladěným oblečením, ale také secvičenými prvky.
Symbolem navázání spolupráce mezi oběma kluby mažoretek pak byl plyšový slon, kterého Bambulky dostaly od Krokodýlů a hned ho pojaly i za svého maskota. "Jsme moc rády, že se toto společné vystoupení uskutečnilo, vždyť i rozdílné generace mohou mít k sobě tak blízko," a s těmito slovy se na závěr se všemi rozloučila vedoucí klubu mažoretek Bambulek K. Venháčová.
autor: jižní listy

2.) Vinobraní 16.9.2005
Tradiční Vinobraní pořádá dům kultury na náměstí s bohatým programem folklorních vystoupení souborů obvodu Ostrava-Jih, odpoledne hudbou provází cimbálová muzika P. Kolára a hosté. V 18 hodin vystoupí skupina Nebratři. V letní zahradě připraveny soutěže pro děti ... Vinobraní tradičně zahájí mažoretky turistického oddílu Krokodýl z Ostravy Dubiny, které si nedávno přivezly zlaté medaile z evropského soutěžení v mažoretkovém sportu.
autor: jižní listy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama