close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

r. 2004

6. října 2006 v 15:42 | admin |  Články z médií
1.) Znáte Mažoretky Krokodýl
Vydáno dne 23. 03. 2004 Po tři ročníky našich CB setkání na Ondřejníku nám svým vystoupením zpestřovaly program mladé, pěkné, temperamentní a usměvavé mažoretky "Krokodýl" pod vedením Hanče a Karkulky Ostrava - Dubina. Jejich ostražitým manažerem je Syčák Ostrava - Dubina a výborným poradcem Marta Ostrava - Dubina. Jinak přesněji řečeno všichni tito jmenovaní tvoří rovněž sehraný tým expedice "Pohoda".

Během svého krátkého působení se mažoretky "Krokodýl" propracovaly na vicemistry pochodového defilé a držitele zlatého pásma mistrovství Moravy a Slezska v mažoretkovém sportu . Doufejme, že nás přijedou potěšit i letos. Mnoho úspěchů v další činnosti přeje všem Naďa Frýdek.
autor: Naďa Frýdek

2.) V neděli 2.5. 2004
Reprezentovaly mažoretky Krokodýl Ostravu v základním kole kvalifikace na mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, které probíhalo ve Valticích. Naše mažoretky soutěžily ve třech věkových kategoriích. V kadetkách, juniorkách a seniorkách. Děvčata předvedla vynikající výkon a všechna tři družstva si umístěním na prvních místech zajistila postup na mistrovství Moravy a Slezska, které proběhne 29.5. 2004 v Hradci nad Moravicí. Dařilo se i sólistkám a malým formacím. Zde získala děvčata zlatý pohár a 16 medailí.
autor: Jaroslav Hudeček ( Jižní listy )

3.) Mažoretky byly druhé v Evropě
Ve dnech 10. 11. a 12 .9. se v polském Opole konalo Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu, kam se probojovaly kadetky ostravských mažoretek TOM Krokodýl. Tvrdá celoroční příprava okořeněná táborem, sportovním soustředěním a reprezentací na festivalech v německém Thumu a Magdeburgu se oddílu vyplatila. Úspěšným startem letošní hvězdné dráhy bylo regionální kolo ve Valticích odkud si všechny tři skupiny kadetky Mláďátka (8-10 let), juniorky Krokodýlek (11-13 let) i seniorky Krokodýl (14 a starší) přivezly zlaté medaile a zajistily si tak postup do vyšších mistrovských soutěží. Že se s oddílem Krokodýl musí počítat dokázaly svým úspěšným vystoupením na Mistrovství republiky kadetky i seniorky. Husarský kousek se podařil Mláďátkům, které pro Ostravu poprvé v historii mažoretkového sportu vybojovaly titul 1. vicemistr Evropy. Krásné stříbrné medaile ozdobila svým titulem 2. vice mis Evropského šampionátu seniorka Iva Szücsová, která se stala 3. nejkrásnější mažoretkou Evropy.
autor: Jaroslav Hudeček ( Jižní listy )

4.) Dlouhodobá spolupráce
Od roku 2002 je dechový orchestr Jistebník členem Sdružení dechových orchestrů ČR a od roku 2004 členem Svazu hudebníků České republiky.Dále s dechovým orchestrem mladých Jistebník spolupracují a také vystupují zpěváci p. Iva Knapová, p. Svatava Nováková a p. Jiří Kokeš. Od roku 2004 spolupracujeme se souborem mažoretek "Krokodýl" z Ostravy - Dubiny pod vedením paní Marty Szüczové.
autor: DOM Jistebník

5.) Akce Ostrava
Sérii letošních letních vystoupení zahájily Mažoretky Věrovanky opravdu velkolepě. Na své dvoudenní soustředění, spojené s přípravou na kvalifikační soutěž na mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a s oslavou třetích narozenin, nás pozval "TOM Krokodýl Ostrava - Dubina", který každým rokem v březnu slaví své založení. Před vystoupením na náměstí T. G. Masaryka jsme stihli ještě trochu poznat Ostravu připravující se na MS v ledním hokeji. Navštívili jsme ostravskou radnici a radniční věž. Ubytováni jsme byli v krásné, moderní škole F. Formana. Večer se konala slavnostní exhibice pro rodiče, na které jsme také vystupovali. Po slavnostním nástupu, jsme shlédli soutěžní skladby pro malé i velké formace a sóla těch nejlepších. Na ploše se střídaly pestré kostýmky oddílů "Krokodýl, Krokodýlek, Mláďátka, Ještěrky a Věrovanky". Druhý den jsme si vyzkoušeli, jak trénují mažoretky v Ostravě. Děvčata z oddílu Krokodýlek a jejich trenérky nám daly spoustu dobrých rad, ukázaly nám nové cviky a společně jsme nacvičili novou skladbu, kterou teď doma trénujeme. Těšíme se, že si ji ještě někdy společně zapochodujeme. Věříme, že by se společně s OÚ našla příležitost, aby to bylo u nás ve Věrovanech. Poděkovali jsme za vlídné přijetí vedoucím Martě a Jiřímu Szücsovým, děvčatům a trenérkám za vstřícnost, s jakou se s námi dělily o těžce nabyté zkušenosti a maminkám ze sdružení rodičů DRAK, které se staraly o naše žaludky. A protože nám nehrozí ani zúčastnit se, doufáme, že mažoretky "TOM Krokodýl Ostrava - Dubina" vybojují hezké umístění na Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu i za nás. Budeme jim držet palce.
autor: Ivo a Jana Mrázkovi (mažoretky Věrovanky)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama